Make your own free website on Tripod.com

Prof. Kujtim Baraliu - Edukim pėr tė gjithė!

Gjimnazi i Shkencave tė Natyrės, Matematikė-Informatikė dhe i Pėrgjithshėm ''GJON BUZUKU''

Faqja kryesore | Shkolla jonė! | Mundėsitė e regjistrimit | Profesorėt&Menaxhmenti | Programet | Aktivitetet | Ngjarjet | Multimedia | Lidhjet | Na kontaktoni!

Kjo faqe ju siguron juve njė hyrje tė shkurtėr pėr shkollėn tonė, si dhe njė filozofi tė pėrgjithshme tė edukimit qė ekziston nė shkollėn tonė!.
 

Ka disa kapituj apo tituj qė duhet tė diskutohen nė kėtė faqe tė web sajtit tonė. kėtu ne do tu ju tregojmė historinė e shkollės sonė. do tė ju tregojmė se si jemi zhvilluar deri m[ė tani, sa kemi pėrparuar, sa si i kemi edukuar gjeneratat e reja deri mė tani.
Njė segment tjetėr i rėndėsishėm ėshtė edhe filozofia dhe misioni i edukimit pėr tė rinjtė/nxėnėsit e kėsaj shkolle, sot dhe nė tė ardhmen.
 
STAFI I PUNĖTORĖVE EDUKATIV
 
Ne nė gjimnazin tonė kemi profesorė tė cilėt kanė njė eksperiencė tė madhe nė sistemin e edukimit, dhe si tė tillė janė profesorė nė zė.Tėrė stafi ynė ėshtė i pregaditur profesionalisht, pra ka pregaditje tė lartė apo fakultet.
Shumica prej tyre janė kujdestarė tė klasave dhe kanė njė lidhje tė drjetpėrdrejtė me nxėnės dhe me prindėr.
Kemi edhe prfesorė me gradime mė tė larta shkencore, dhe tė tillė qė janė nė shkallė tė ndryshme shkollimi.
Ne do tė mundohemi edhe tė shpallim profesorin e muajit dhe tė viti pėr vitin shkollor 2007/2008. Kėtė do ta bėjmė pėrmes mendimit tuaj!.

"It is not enough to love children, they must know that they are loved.'' St. John Bosco

‘’Nuk ėshtė mjaft tė thuhet se i duam fėmijėt, ata duhet ta dinė se janė tė dashurit tanė.’’

''edukim pėr tė gjithė - education for all''