Make your own free website on Tripod.com

Programi javor i mėsimit

Our morning program is also popular. This is for younger students just beginning to go to school. The morning program offers the same strong academics and activities as our other programs.

Prof. Kujtim Baraliu - Edukim pėr tė gjithė!

Programet shkollore dhe orari i mėsimit

Faqja kryesore | Shkolla jonė! | Mundėsitė e regjistrimit | Profesorėt&Menaxhmenti | Programet | Aktivitetet | Ngjarjet | Multimedia | Lidhjet | Na kontaktoni!
Nė kėtė faqe ne do tė pėrmendim disa programe tė vleshme apo tė qmuara pėr nxėnės nė mėnyrė qė ata tė njėjtat ti mėsojnė nė klasat e tyre.
 

Programi ditor i mėsimit

Ne kemi njė program ditor tė mėsimit, sepse nxėnėsit tanė janė qė tė gjithė nga Prizreni dhe vijojnė pėrditė mėsimit, duke ardhė nė shkollė nga shtėpitė e tyre. Pra nxėnėsit tanė janė banorė tė Prizrenit dhe nuk kanė nevojė pėr jetė konviktore.
Mėsimi mbahet nė dy ndėrrime, dhe paradite fillon nė ora 8,00 dhe mbaron nė ora 13,00. Ndėrsa pasdite mėsimi fillon nė ora 13,30 dhe mbaron nė ora 18,30.

busti i shkollės
busti.jpg
gjon buzuku
brenda nė klasė
klasa.jpg
shpresa
mikeshat angleze nga londra
anglezet.jpg
temy, timi, stacey

mesimi.jpg

NE MĖSOJMĖ 12 ORĖ NĖ DITĖ!

Ne kemi nxėnės tė dalluar, por edhe nxėnės tė nivelit akademik, nxėnės me vizion tė qartė pėr punėn qė bėjnė. Kemi edhe nxėnės mesatar, por edhe tė painteresuar totalisht pėr mėsim.
 
Tė gjtha shkollat nė Kosovė kanė problem me ligjet e buta dhe rregulloret ''false'', tė cilat vijnė nga lartė pa u nėnshkruar si tė plotfuqishme nga Ministri. Kėshtu qė si duket nxėnėsit tanė e kanė kuptuar kėtė kompetencė tonėn tė ngushtuar dhe nuk qajnė kokėn pėr mosvijueshmėrinė dhe numrin e madh tė mungesave.

nxėnėset angleze
miket.jpg
me shpresėn

Ju lutemi na shkruani dhe na bėni pyetje pėr shumė ēėshtje qė ju interesojnė nė lidhje me programet tona mėsimore dhe paqartėsitė nė lidhje me rregulloret e shkollės.
 

''edukim pėr tė gjithė - education for all''