Make your own free website on Tripod.com

Prof. Kujtim Baraliu - Edukim pėr tė gjithė!

Profesorėt dhe Menaxhmenti i Gjimnazit ''Gjon Buzuku''

Faqja kryesore | Shkolla jonė! | Mundėsitė e regjistrimit | Profesorėt&Menaxhmenti | Programet | Aktivitetet | Ngjarjet | Multimedia | Lidhjet | Na kontaktoni!
Kėtu do tė ju paraqesim qelėsin e mėsimeve dhe forcėn e programeve tona akademike dhe shkencore...
 
Ne mendojmė se kemi me ēka tė mburremi pėr reputacionin qė kemi si gjimnaz/kolegj/.
Kjo faqe do tė ju tregojė se ēka bėjmė ne faktikisht nė klasė, apo nė dhomat e mėsimit.
Ju do tė kuptoni tani se cilat janė kėrkesat tona prej nxėnėsve, pėr lėndė mėsimore tė caktuara, qė tė kenė koncentrim mė tė madh tek to, gjatė mėsimit tė tyre.
Duke pasur parasysh se varėsisht nga drejtimet shkencore, disa nga lėndėt janė mė prioritare se tjerat, etj.
 

Fushat e koncentrimit mė tė madh tė nxėnėsve nė drejtimet Matematikė-Informatikė, dhe Shkenca tė Natyrės.

  • Gjuhė Shqipe
  • Matematikė, Fizikė
  • Gjuhė Angleze
  • Kimi, Biologji
  • Informatikė,Histori
 

KURSE TĖ NDRYSHME:

  • Informatikė: Programim, Access, SQL, etj.
  • Matematikė:Trigonometri, Llogaritje infinitezimale
  • Histori: Lufta e dytė botėrore
  • Gjuhė Angleze: W.Shekspiri
  • Fizikė: Valėt elektromagnetike, Energjia, etj. 
 

Prof. Kujtim Baraliu
kule.jpg
fizikan i diplomuar

Person i destinuar pėr tė edukuar gjeneratat e reja, dhe ekspert nė disa fusha shkencore shumė tė domosdoshme nė procesin e edukimit nė vend.

 

Profesioni/  FIZIKAN I DIPLOMUAR

 

Njohuri shtesė

Njohuri tė kėnaqshme nga fusha e Informatikės, pėrvojė shumvjeēare nė fushėn e pėrdorimit tė Office-it, dhe shumė programeve tjera aplikative, si dhe ekspert i rrjetit, nė programet SQL.

Sa i pėrket hardwerit, ėshtė ndėr dy/tre hardweristėt e parė mė tė njohur nė Prizren.

Administrator rrjeti, dhe Administrator i bazės sė tė dhėnave,  Gjykatėn e Qarkut nė Prizren, financuar nga AER (Agjencioni Evropian pėr Rindėrtim).

 

Gjuhėt e huaja         

Njohės i mirė i Gjuhės Angleze, Gjuhės Kroate dhe deri diku i Gjuhės Frenge.

 

Më tepër për Biografinë e Prof. Kujtim, mund të kuptoni, nëse klikoni këtu:

Prof.Kujtimi: Except Physics, has ability in Computing (quite a lot capability in IT), Mathematics and Astronomy. He work closely with students.

''edukim pėr tė gjithė - education for all''